unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

Lifestyle Uroda

Czy wiesz, jak poprawnie powinno się myć włosy? Sprawdź!

Większość z nas od zawsze myje włosy w ten sam sposób. Najpierw je moczymy, następnie nakładamy szampon, spłukujemy i gotowe. Być może powtarzamy to jeszcze raz i zapominamy o sprawie. Czy wiesz, że takie mycie włosów jest niepoprawne? Tak! Aby włosy były w dobrej kondycji, nie wypadały oraz nie przetłuszczały się należy zmienić swój sposób mycia. Obecnie znając się na tematyce włosingu wiemy, jak w odpowiedni sposób zadbać o włosy, a także skórę głowy! Zapraszamy do czytania!

Jak prawidłowo umyć włosy?

Choć może się to wydawać proste jak drut, to większość z nas robi to źle! Tak więc teraz krok po kroku dowiesz się, co robić! Zaczynamy od namoczenia włosów. Ważne jest, aby nie używać do tego gorącej wody! Teraz bierzemy szampon, ale nie nakładamy go bezpośrednio na włosy! Warto pomyśleć o tym produkcie jako esencji, którą trzeba w czymś rozpuścić! Dlatego właśnie szampon należy spienić razem z wodą. Dopiero taką mieszankę nakładamy na głowę. Nie musimy wcierać jej na całej długości włosów – wystarczy umyć samą skórę głowy! Włosy umyją się od spływającego szamponu, a my nie narazimy ich na uszkodzenia mechaniczne od tarcia. Wszystko dokładnie spłukujemy.

Nie tylko szampon! Kolejne kroki w myciu głowy

Teraz przyszedł czas na bardzo ważny krok, który powinniśmy stosować przy każdym myciu włosów! Musimy nałożyć odżywkę, która będzie dobrana odpowiednio do naszego typu włosów. Warto w swojej kosmetyczce mieć trzy rodzaje tego kosmetyku. Ogólnie wszystkie odżywki dzieli się na humektantowe, emolientowe albo proteinowe. Więcej przeczytasz na www.kotwicapiekna.pl. W zależności od stanu i rodzaju włosów można używać każdej z nich. Teraz kolejna ważna wskazówka, która ulepszy Twoje mycie włosów! Odżywkę warto nakładać z pomocą szczotki do włosów. Dzięki wczesaniu jej w pasma lepiej zadziała! Teraz pozostaje tylko spłukać całość i gotowe.

Suszysz włosy ręcznikiem? To także błąd!

Zwykłe ręczniki źle działają na nasze włosy. Zdecydowanie lepiej jest wziąć nawet zwykłą, bawełnianą koszulkę i to w nią odcisnąć i zawinąć włosy! Możesz także kupić specjalny turban do suszenia, na przykład z mikrofibry. Będzie on bezpieczny dla naszych włosów. To już wszystko, co musisz wiedzieć. Teraz pozostaje wdrożyć kroki do Twojej pielęgnacji. na pewno szybko zauważysz różnicę! Włosy staną się miękkie, odżywione, a także będą się lepiej układać! Już nigdy więcej nie wrócisz do starego mycia głowy!