unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

podatki
Biznes

Sprawdź, jak bez problemu zapłacisz podatki

Prowadzisz swoją działalność gospodarczą? A może dopiero masz zamiar rozpocząć własny biznes? Zastanawiasz się, czy połapiesz się w przepisach podatkowych i czy samodzielnie dasz radę dopełnić niezbędnych formalności?

Chociaż wiele informacji o podatkach znaleźć można online, nie wszystkie są aktualne oraz potwierdzone przez eksperta w dziedzinie. Z tego powodu istnieje ryzyko popełnienia błędów, które skutkować mogą problemami w urzędzie skarbowym. Jak tego uniknąć? Najlepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwa podatkowego.

Nowe zasady podatkowe

Chociaż od wprowadzenia zmian w przypadku takich podatków jak na przykład withholding tax – czyli tzw. „podatku u źródła” pobieranego w przypadku płatności zagranicznych dotyczących na przykład odsetek i dywidend – niektóre przepisy i ustawy ewoluowały lub mają dopiero ewoluować w najbliższych miesiącach. Jak za nimi nadążyć i uzupełniać swoją wiedzę o bieżące regulacje? Co więcej, jak dowiedzieć się, w przypadku których podatków można obniżyć stawkę lub zupełnie się od niego uwolnić? Bez wątpienia profesjonalnego doradztwo podatkowe to usługa, z której odpowiedzialny przedsiębiorca powinien skorzystać, niezależnie od tego, na jakim jest etapie prowadzenia czy zakładania swojej działalności.

Wysokie kompetencje ekspertów

Aby móc doradzać w kwestii podatków, konieczne jest posiadanie wiedzy w szerokim zakresie, zarówno w dziedzinie prawa i obowiązujących przepisów, jak i księgowości oraz znajomość rynku. Często prywatni przedsiębiorcy nie potrafią lub nie mają kiedy zapoznać się z tymi wszystkimi obszarami, a napisane językiem prawnym ustawy są dla nich niejasne. W takich sytuacjach, zamiast narażać się na niedopatrzenia oraz spowodowane nimi problemy, lepiej zgłosić się po pomoc do eksperta podatkowego, który nie tylko posiada odpowiednie kompetencje do udzielania porad i informacji, lecz dodatkowo podpowie, jak je zastosować. Dzięki temu poznać można wiele korzystnych rozwiązań. I Ty zadbaj o profesjonalne prowadzenie swojego biznesu!