unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

pielęgnacja
Uroda

Czy wiesz, jaki masz typ cery? Jeśli nie, to tutaj go poznasz!

Rozpoznanie swojego rodzaju cery jest bardzo ważne. Pozwala na wprowadzenie świadomej pielęgnacji i wysłuchanie potrzeb swojej skóry. Jednak nie zawsze jest prosto to określić. Czasem skóra nie wpisuje się w podstawowe kanony cery. To nic dziwnego! Każda skóra jest wyjątkowa i ma swoje własne potrzeby. Najważniejsze, to jej słuchać i obserwować, jak reaguje na poszczególne kosmetyki i zabiegi. Oto podstawowe typy skóry oraz kilka informacji o pielęgnacji!

Jakie są podstawowe typy cery?

Wyróżnia się trzy podstawowe typy cery: mieszana, sucha i tłusta. Jest także czwarty rodzaj, czyli cera normalna. Jednak to określenie jest już nieco przestarzałe. Bo jak można określać, że jakaś skóra jest normalna, a inna nie? Poza tym każda cera ma swoje indywidualne cechy, które mogą się zmieniać. Tak więc skupmy się na trzech rodzajach skóry, które najbardziej ogólnie oddają istotę i podstawę pielęgnacji. Tak więc skóra mieszana to połączenie suchej i tłustej. Zwykle strefa T jest przetłuszczająca się, a policzki przesuszają. Skóra sucha z kolei wymaga dużo nawilżania, a w niektórych miejscach na twarzy mogą pojawić się np. suche skórki. Z kolei cera tłusta ma skłonność do wydzielania zbyt dużej ilości sebum i świecenia się.

Jakie są inne typy cery, które można wyróżnić?

W tym podstawowym rozróżnieniu nie mamy typów cery, które są np. trądzikowe czy alergiczne. To bardzo ważne rodzaje, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie można ich lekceważyć, a najlepiej skonsultować dbanie o nie i ewentualne leczenie z dermatologiem. W przypadk cery alergicznej trzeba koniecznie zbadać, które składniki wywołują u nas uczulenie i mogą być problematyczne. Trzeba je szybko wyeliminować! Dobranie odpowiedniej pielęgnacji do cery problematycznej może być kłopotliwe. Jednak mając podstawową wiedzę na pewno szybko rozwiążemy tę kwestię!

Jak dbać o każdy rodzaj skóry?

Obojętne jest, jaki masz typ cery – zawsze musisz o nią dbać. Należy pamiętać o oczyszczaniu i nawilżaniu. Często myśli się, że tłusta skóra wymaga przesuszenia, zmatowienia – to ogromny błąd! Należy zawsze nawilżać naszą cerę i dbać o jej odżywianie. Każdy typ skóry potrzebuje odpowiednich kosmetyków, jednak kroki pielęgnacyjne są praktycznie takie same. Produkty możesz znaleźć np. tutaj: http://onlinedrogeria.pl. Skompletuj swoją idealną pielęgnację i zadbaj o skórę już teraz! Nie ma na co czekać – im wcześniej, tym lepiej.