unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

figurki porcelanowe
Dom

Figurki porcelanowe, czyli dekoracja do każdego domu

W każdym domu sprawdzą się proste i minimalistyczne dekoracje, które wprowadzą odrobinę elegancji i stylu do wnętrza. Figurki porcelanowe, które nawiązują do stylu starożytnego, to teraz bardzo modny dodatek, który znajdziemy w wielu sklepach sieciowych. Nie kosztują dużo, mają natomiast ogromny potencjał. Każdemu wnętrzu dodadzą charakteru. To często dodatek za grosze, który w domu wyczaruje tak zwany efekt wow.

Piękne minimalistyczne dekoracje do wnętrz

W naszej części Europy niezwykle popularny jest prosty, minimalistyczny styl skandynawski. Od pewnego czasu obserwuje się, że w obrębie właśnie tego stylu pojawia się sporo nowości. To między innymi figurki z porcelany oraz kamienia, które przedstawiają na przykład popiersia, głowy przypominające rzymskie rzeźby. Można postawić je na regale, półce z książkami, tworząc w ten sposób piękną i przyciągającą uwagę dekorację. Najlepiej prezentują się wtedy, gdy są wyeksponowane całkowicie, a zatem wokół nie stoją inne dodatki. To w końcu minimalistyczny przedmiot, dlatego nie powinien mieć zbyt dużo konkurencji wokół. Niektóre z tego typu rzeźb to również osłonki na doniczki. Ten ciekawy trend zdobył serca wielu miłośników stylizowania wnętrz. Warto zatem zwrócić na niego uwagę, wprowadzić coś do swojego domu, co nawiązuje właśnie do tych dekoracji.

Figurki porcelanowe w stylu boho

Kolejny modny styl we wnętrzach to oczywiście boho. Dekoracje z naturalnych materiałów, utrzymane w jasnych barwach, stały się tak bardzo popularne, że można kupić je w wielu sklepach. To właśnie figurki porcelanowe, które przedstawiają na przykład Buddę, są elementem dekoracyjnym nawiązującym do tego stylu. Nawet jeżeli z buddyzmem jako religią nie ma się nic wspólnego, taka minimalistyczna dekoracja w mieszkaniu lub w domu wprowadzi odrobinę pożądanego stylu boho.

Jak wybierać stylowe figurki porcelanowe?

Niektóre figurki z porcelany są niezwykle stylowe. Mogą stać się wspaniałym elementem dla kolekcjonerów tego typu bibelotów. To na przykład edycje limitowane od takich producentów, którzy są na rynku od wielu lat i tworzą porcelanę najwyższej jakości. Taka figurka może być wspaniałym pomysłem na prezent. Często ich wartość rośnie wraz z wiekiem, a niektóre egzemplarze są prawdziwymi unikatami. To oczywiście zupełnie inne produkty niż szeroko dostępne figurki i dekoracje ze sklepów sieciowych. Te drugie są znacznie tańsze, mimo to również godne uwagi, szczególnie wtedy, gdy szuka się modnych i tanich dodatków do wnętrz.