unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

kosmetyczka do samolotu
Lifestyle

Idealnie spakowana kosmetyczka do samolotu

Dziś spędzanie wakacji w ciepłych krajach jest bardzo modne. Planując wyjazd na wymarzony urlop warto zadbać o zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy. Jaką wybrać oraz jak wyposażyć kosmetyczkę do samolotu?

Jaka kosmetyczka do samolotu jest odpowiednia?

Podróż samolotem, a zwłaszcza po raz pierwszy w życiu to dla wielu osób ogromne przeżycie. Wylot samolotem na urlop, a zwłaszcza bez bagażu podręcznego jest nieco utrudniony, bowiem nie można zabrać z sobą wszystkich niezbędnych rzeczy.

Pakując walizkę, warto zawsze mieć na uwadze fakt, że płyny trzeba włożyć do osobnego pojemnika. Warto zatem wyposażyć się w przeźroczyste torebki z plastikowymi buteleczkami, które będą idealnie służyć jako kosmetyczka do samolotu na zagraniczne wakacje.

Taką niedużą torebeczkę warto zawsze umieścić na górze bagażu, bowiem wówczas na lotnisku nie mieć problemu z jej znalezieniem.

Warto pamiętać o tym, że każda buteleczka znajdująca się w kosmetyczce bagażu podręcznego może mieć pojemność 100 ml. Można zatem zabrać z sobą łącznie 10 buteleczek po 100 ml.
 

Jakie kosmetyki spakować do kosmetyczki?

Płyn to każdy produkt, który w temperaturze pokojowej ma postać płynną, kremową lub galaretowatą. Jeśli chodzi o kosmetyki to do płynów zalicza się: pasty, pianki, kremy, aerozole, perfumy oraz różnorodne mieszaniny płynów i substancji stałych.

Pakując kosmetyczkę do samolotu warto wyposażyć ją
w dostępne w większości sklepów drogeryjnych mini kosmetyki. Są one sprawdzonym rozwiązaniem, bowiem występują w opakowaniach o zdecydowanie mniejszej pojemności.

Dziś w wielu sklepach z kosmetykami można z łatwością nabyć kosmetyki dedykowane specjalnie dla osób wybierających się na urlop samolotem. Można zatem bez problemu zakupić w wersji mini różnorodne szampony, żele pod prysznic, balsamy, odżywki do włosów, mleczka i olejki z filtrem do opalania, pasty do zębów, perfumy, kremy, dezodoranty, pianki do golenia, wody termalne oraz preparaty do oczyszczania i nawilżania twarzy.

W samolocie zawsze najlepiej sprawdza się reguła im mniej, tym lepiej, zatem warto korzystać z kosmetyków w wersji mini.

Warto pamiętać o tym, że wakacje to czas, podczas którego powinniśmy dobrze wypocząć, zatem warto postawić na naturalność i zrezygnować z nadmiernego używania kosmetyków. Niemniej wyjeżdżając na wakacje do ciepłych krajów w kosmetyczce do samolotu nigdy nie powinno zabraknąć preparatów, które pomogą skutecznie ochronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Przed wylotem warto zawsze dobrze zorientować się o wyposażeniu pokoju. Dziś bowiem większość hoteli oferuje pokoje z łazienkami na wyposażeniu których znajdują się wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji oraz higieny ciała. Zabieranie zatem z sobą żelu ciała czy szamponu do włosów może okazać się zbyteczne.