Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak poprawić wygląd skóry pod oczami?

26 września 2023 wygląd skóry pod oczami

Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i narażona na upływ czasu i czynniki zewnętrzne. Nie wystarczy używać tych samych kosmetyków co na twarz, aby cieszyć się pięknym spojrzeniem. Jak polepszyć wygląd skóry pod oczami?

Zastosuj odpowiednie kremy pod oczy

Cienie pod oczami, worki i drobne linie, nadają twarzy zmęczonego wyglądu. Z upływem czasu, zmęczenie jest bardziej widoczne na twarzy, a nieprzespana noc powoduje opuchliznę. Jeśli dodatkowo zmagasz się z szarą i zmęczoną cerą, efekt jest podwójny. Aby zapobiegać zmęczonemu wyglądowi twarzy, należy używać silnie skoncentrowanych kosmetyków pod oczy. Krem pod oczy na przykład z witaminą Cg, przynosi doskonałe rezultaty, jeśli chodzi o promienny wygląd twarzy i nadanie jej bardziej wypoczętego wyrazu. Substancje, które dodatkowo przyczyniają się do polepszenia stanu skóry pod oczami to na przykład kofeina, która pobudza krążenie w tej części twarzy. Czy warto stosować tą odmianę witaminy C? Jest to składnik aktywny, który ma silne właściwości rozświetlające i redukujące przebarwienia, a także drobne linie. Witamina C jest także silnym antyoksydantem i jest nazywana witaminą młodości.

Czy znasz 8 oznak starzenia?

Jeśli chodzi o starzenie się skóry, to warto powiedzieć że zaczyna się ono już dość wcześnie, bo po dwudziestym piątym roku życia. Dlatego profilaktyka przeciwzmarszczkowa już w tym okresie nie jest przesadą. Im wcześniej zacznie się porządnie dbać o skórę, nawilżać ją, działać przeciwzmarszczkowo i chronić ją przed słońcem, tym lepszym wyglądem odwdzięczy się nam po latach. Czy wiesz jakie są oznaki starzenia się? Jeśli chodzi o skórę pod oczami, to jedna z oznak to mało estetyczne cienie pod oczami. Powodują one zmęczony wygląd twarzy. Kolejna oznaka to tak zwane kurze łapki oraz niewielkie zmarszczki wokół oczu. Co więcej skóra staje się poszarzała, traci swoją jędrność i miękkość i mogą pojawiać się przebarwienia. Przebarwienia to skutek ekspozycji na promieniowanie UV, ale także zmiany, które pojawiają się z wiekiem. Jeśli masz problem z matową i poszarzałą skórą w w okolicach oczu, powinnaś użyć kremu rozświetlającego. Jak działa rozjaśniający krem pod oczy? Dzięki witaminie C i innym składnikom o podobnym działaniu, powoduje zmianę kolorytu skóry. Trzeba jednak stosować takie kosmetyki bardzo regularnie.

Poznaj inne cenne składniki na skórę pod oczami

Witamina C to aktywny składnik, który ma właściwości rozświetlające i redukujące przebarwienia. Ale to nie wszystko, bo są także inne ważne składniki. Są to na przykład niacynamidy, czyli pochodne witaminy B3, mają one wpływ łagodzący i nawilżający na skórę, a także przeciwzapalny i wzmacniający. Jakich składników jeszcze warto szukać w kremach pod oczy? Popularny antyoksydant to także kofeina, która powoduje napinanie skóry, poprawę jej jędrności, a także redukuje obrzęki i cienie w okolicach oczu. Potrafią one skutecznie zepsuć promienny wygląd twarzy i nadają jej zmęczonego wyglądu. Zatem naprawdę dobrze jest zadbać o okolice oczu i pozbyć się opuchlizny. Ciekawy składnik to także puder bananowy jako ekstrakt naturalnego pochodzenia, poprawiający wygląd skóry. Te wszystkie wymienione składniki, mogą znacząco poprawić wygląd skóry pod oczami.

Materiał oznaczony

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Redakcja unirepatria.pl

"UniRepatria" to innowacyjna redakcja internetowa, która łączy w sobie obszary biznesu, finansów, domu, urody, zdrowia oraz lifestyle'u. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom wszechstronnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów, które pomagają w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego życia. Zespół redakcyjny "UniRepatria" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, urody, zdrowia oraz lifestyle'u, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w osiąganiu sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Celem redakcji "UniRepatria" jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i podejmowania świadomych decyzji, które prowadzą do pełni życia i realizacji celów zarówno w dziedzinie biznesu, jak i w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wygląd skóry pod oczami
Jak rozświetlić skórę makijażem

Jesteś zainteresowany reklamą?