Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie sprawić, aby manicure wytrzymał wiele dni? Sprawdzone sposoby

29 maja 2021

Paznokcie hybrydowe to najlepszy sposób na to, aby mieć cały czas piękny manicure na długi czas. Jednak nie każda z nas stawia właśnie na hybrydy. Wciąż wiele kobiet jest zwolenniczkami klasycznych lakierów do paznokci. Te nie są aż tak trwałe i nie schną szybko, ale wykonanie stylizacji przy ich pomocy jest dość szybkie i nieskomplikowane. Czy da się jakoś przedłużyć trwałość manicure z użyciem zwykłych lakierów? Są pewne sposoby, które warto znać i się do nich stosować!

Jak przygotować paznokcie do malowania?

Przede wszystkim, wszystko trzeba zacząć od odpowiedniego przygotowania paznokci do malowania. Musimy je wypiłować nadając im wybrany kształt. Teraz odsuń skórki lub je wytnij, aby mieć jak ułatwione malowanie. Kolejna sprawa to odtłuszczenie płytki paznokcia. Dzięki temu lakiery zdecydowanie lepiej się do niej przyczepiają. Do odtłuszczania można wykorzystać zwykły zmywacz do paznokci. Kolejna sprawa to użycie bazy. Za bazę może nam posłużyć np. odżywka do paznokci lub specjalny, bezbarwny lakier. Tak przygotowana płytka jest gotowa na kolejny krok, czyli już właściwe malowanie!

Jak malować paznokcie, aby lakier długo wytrzymał?

Przed przystąpieniem jeszcze do malowania koniecznie sprawdź, czy wybrany lakier ma odpowiednią konsystencję. Powinna być ona płynna, bez grudek czy gęstnienia. Jeśli jest inaczej, malowanie będzie utrudnione, a sam lakier będzie brzydko wyglądał i szybko odejdzie od paznokcia. Najlepiej roztrzepać produkt przed przystąpieniem do manicure. Jeśli masz już odpowiedni lakier, to zacznij malować. Nakładaj cienką warstwę i czekaj kilka minut przed nałożeniem następnej. Wtedy masz pewność, że wszystko będzie równo pokryte, a cienkie warstwy równomiernie przylgną do siebie. Całość będzie wtedy jak najbardziej trwała.

Jak można jeszcze przedłużyć trwałość wykonanej stylizacji paznokci?

Są specjalne produkty do paznokci, którymi pokrywa się już gotowy manicure. Takie lakiery oferuje np. Golden Rose. Więcej o firmie na stronie http://ohbeautywarsaw.pl/Kosmetyki-Golden-Rose-%e2%80%93-piekno-prosto-z-Turcji/. Specjalny top przyspiesza wysychanie, a jednocześnie utwardza całość i przedłuża trwałość. Są różne wersje tego produktu. Jeśli lubisz efekt błyszczenia się lakieru, to możesz wybrać opcję nabłyszczającą. Są także topy matowe lub z ozdobami. Jednak jeśli chodzi o przedłużanie trwałości, to tu najlepiej sprawdza się utwardzający, zabezpieczający lakier. Koniecznie spróbuj tych od Golden Rose! Są w super cenie, a ich jakość jest jak z najwyższej półki!

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Redakcja unirepatria.pl

"UniRepatria" to innowacyjna redakcja internetowa, która łączy w sobie obszary biznesu, finansów, domu, urody, zdrowia oraz lifestyle'u. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom wszechstronnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów, które pomagają w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego życia. Zespół redakcyjny "UniRepatria" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, urody, zdrowia oraz lifestyle'u, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w osiąganiu sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Celem redakcji "UniRepatria" jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i podejmowania świadomych decyzji, które prowadzą do pełni życia i realizacji celów zarówno w dziedzinie biznesu, jak i w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Modele Volkswagen dostępne w leasingu JAK ABONAMENT
Poznaj SUV-y marki SEAT

Poznaj SUV-y marki SEAT

30 stycznia 2024

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Jesteś zainteresowany reklamą?