unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

modne sukienki na wesele
Lifestyle

Modne sukienki na wesele

Lato to sezon ślubów i wesel, w tym roku skumulowanych, bo przecież jesteśmy świeżo po trudnym okresie pandemii, a być może jeszcze w jej trakcie. W co się ubrać, gdzie znaleźć modne sukienki na wesele?
Niezależnie od wieku, sylwetki i statusu, każda z kobiet chce w ten jeden dzień wyglądać pięknie. Na co zwrócić uwagę, wybierając sukienkę na wesele?
Na pewno ważne jest, by docenić nie tylko walory estetyczne kreacji, ale również wygodę. W końcu w sukience będziemy tańczyć, być może skakać przez kilka godzin. W sezonie letnim dodatkowym czynnikiem jest temperatura, zatem nasza kreacja powinna być do niej również dostosowana.
Ogólną zasadą w przypadku wyboru sukienki weselnej jest to, że powinna być z jednej strony elegancka, ale nie mocno awangardowa. Raczej bardzo krzykliwe kolory i bardzo krótkie sukienki nie wchodzą w grę. W końcu nie chcemy przyćmić swoim strojem najważniejszej kobiety w tym dniu- panny młodej.
Zastanówmy się przed wyborem sukienki na wesele, jaką rolę będziemy odgrywać w tej uroczystości. Więcej oczu zwróconych będzie na pewno na najbliższą rodzinę młodożeńców (mama, teściowa, siostra) niż na pozostałych gości.
Dobierzmy sukienkę do swojej sylwetki. Co chciałybyśmy ukryć a jakie jej atuty podkreślić i uwypuklić?
Jak będziemy się czuć po kilku godzinach zabawy? Czy sukienka wytrzyma intensywny ruch i będzie nam w niej zwyczajnie wygodnie?
Wiele z uczestniczek wesel, tradycyjnie po tak zwanych oczepinach przebiera się w nieco mniej zobowiązującą kreację, podobnie jest z poprawinami. Mniej zobowiązująca, nie znaczy „byle jaka”. Może być mniej elegancka, ale na pewno powinna być odświętna.
Na szczęście wybór jest ogromny, w Internecie można wypatrzeć wiele interesujących fasonów, modne sukienki na wesele znajdziemy w prawie każdej sieciówce, wystarczy się dobrze rozejrzeć.
Każda sylwetka, każdy wiek znajdzie coś dla siebie, wystarczy się dobrze rozejrzeć. I nie kupujmy raczej niczego na ostatnią chwilę, żeby uniknąć niewygodnych wpadek czy rozczarowań. Polecam dokładnie zmierzyć wybraną sukienkę, przyjrzeć się, poruszać, spędzić w niej jakiś czas, żeby mieć pewność dobrej zabawy i komfortu.
Sukienka na wesele nie musi być droga i bardzo wymyślna. Wręcz przeciwnie. Najważniejsze jest dobre samopoczucie i funkcjonalność. Nie zapominajmy, że do sukienki trzeba jeszcze dobrać odpowiednie buty i dodatki np. torebkę czy biżuterię.
Pamiętajmy jednak, że w myśl staropolskiego przysłowia „Nie suknia zdobi kobietę”- bez dobrego samopoczucia i pozytywnego nastawienia, nawet w najpiękniejszej kreacji będziemy wyglądać blado.

Przeczytaj więcej na porady-stylistki.pl