Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Na co uważać podczas zakupu używanego auta?

23 lutego 2022 Na co uważać podczas zakupu używanego auta

Zakup używanego auta wymaga odpowiedniej wiedzy. Aby nie stracić na transakcji, należy wiedzieć o czym pamiętać, kupując używany samochód. Na co zwrócić uwagę? Co zrobić, gdy zakup używanego samochodu okaże się zbyt trudnym wyzwaniem? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Dokładnie zapoznaj się z ogłoszeniem

Jeśli chodzi o używane samochody, ofert jest tak wiele, iż każdy może znaleźć coś dla siebie. Już na etapie przeglądania ogłoszeń należy zachować czujność. Pamiętaj, że lekkie pióro i umiejętności pisania mogą sprawić, że ogłoszeniodawca nawet wady opisze w taki sposób, iż będą wydawać się one zaletami. Tak na przykład, jeśli czytasz, że opony są dobrej jakości i pokonały wiele kilometrów bez zarzutów, niekoniecznie jest to zaleta. Takie opony mogą być już bowiem bardzo zużyte i nie muszą pochodzić od zaufanego dostawcy.

Zawsze czytaj całość ogłoszenia. Warto także pamiętać, że nie każdy sprzedawca wspomni o wadach ogłaszanego samochodu. Jeśli ogłoszenie wydaje Ci się interesujące, zadzwoń do sprzedawcy i zadaj mu najważniejsze pytania. Powinny one dotyczyć przebiegu, stanu technicznego, napraw i historii wypadkowej. Czasami podczas takiej rozmowy można wyczuć, że sprzedawca nie jest szczery, lub wręcz przeciwnie.

Historia pojazdu i pierwsze wrażenie

Bardzo ważne jest sprawdzenie historii samochodu. Możesz zrobić to poprzez podanie numeru VIN u dostawcy raportów historii pojazdów używanych. Takie narzędzie dostępne jest w internecie i z pewnością warto z niego skorzystać przed zdecydowaniem się na zakup.

Gdy już znajdziesz interesujące ogłoszenie i umówisz się na oględziny samochodu, sprawdź stan kierownicy oraz gałki służącej do zmiany biegów. Warto zajrzeć również pod maskę samochodu, aby wykryć ewentualne usterki, które wymagają naprawy. Aby określić stan zawieszenia, układu wydechowego i innych ważnych elementów, należy zajrzeć również pod samochód.

Przed zakupem samochodu sprawdź także, czy widoczne są rudawe naloty. Obejrzyj dokładnie auto, szczególną uwagę zwróć na progi i błotniki.

Kup samochód, który spełni Twoje oczekiwania

Jeśli nie jesteś ekspertem w sprawach związanych z motoryzacją lub zwyczajnie nie masz czasu i ochoty na żmudne poszukiwania i sprawdzanie aut, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Firma Car For Friend oferuje fachowe doradztwo i dostęp do różnorodnych aut używanych, które są dokładnie sprawdzane. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić auto, które spełni Twoje oczekiwania, oferta wspomnianej firmy na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Auta, które znajdują się w bazie firmy, są testowane i dobrze sprawdzone. Klient dostaje także 24 miesiące rękojmi oraz raport rzeczoznawcy w cenie. Wystarczy określić swoje wymagania w formularzu na stronie, aby uzyskać dostęp do najlepszych ofert.

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Redakcja unirepatria.pl

"UniRepatria" to innowacyjna redakcja internetowa, która łączy w sobie obszary biznesu, finansów, domu, urody, zdrowia oraz lifestyle'u. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom wszechstronnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów, które pomagają w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego życia. Zespół redakcyjny "UniRepatria" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, urody, zdrowia oraz lifestyle'u, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w osiąganiu sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Celem redakcji "UniRepatria" jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i podejmowania świadomych decyzji, które prowadzą do pełni życia i realizacji celów zarówno w dziedzinie biznesu, jak i w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Modele Volkswagen dostępne w leasingu JAK ABONAMENT
Poznaj SUV-y marki SEAT

Poznaj SUV-y marki SEAT

30 stycznia 2024

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Jesteś zainteresowany reklamą?