unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

kwas hialuronowy na twarz w domu
Uroda

Najlepszy kwas hialuronowy na twarz w domu

Medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania. W dzisiejszych czasach korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dzięki temu osiągając wygląd o jakim zawsze marzyli. Jednakże niekiedy można osiągnąć podobne efekty w domu, korzystając z tych samych substancji z jakich korzysta się w gabinecie kosmetologii. Dobrym przykładem na pewno jest kwas hialuronowy.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest powszechnie łączony z medycyną estetyczną. Branża ta bowiem z chęcią korzysta z tego składnika podczas zabiegów stosowanych przede wszystkim na twarzy. Kwas hialuronowy to w pełni naturalna substancja, która występuje w organizmie każdego człowieka. W skórze pełni bardzo ważne funkcje i odpowiada między innymi za jej jędrność, a także poziom nawilżenia. Zazwyczaj poziom kwasu hialuronowego w organizmie stopniowo spada wraz z wiekiem. Skutkuje to powstawaniem zmarszczek i bruzd, widocznych zwłaszcza na twarzy. Dlatego też kwas hialuronowy w gabinetach medycyny estetycznej używany jest do zabiegów związanych z usuwaniem oznak starzenia. Wstrzyknięty w odpowiednie punkty, pomaga pozbyć się zmarszczek. Jednakże jego działanie jest także widoczne przy stosowaniu na zewnątrz, co sprawia, że wcale nie trzeba kierować się do gabinetu, aby odmłodzić swoją skórę.

Jak stosować kwas hialuronowy na twarz w domu?

Kwas hialuronowy jest dostępny na rynku w różnych odmianach. Poza zwykłymi kremami gdzie jego zawartość jest raczej niewielka, bardziej atrakcyjną opcją jest żel, na przykład 3%. Żel taki można stosować na skórze twarzy, zwłaszcza po jej delikatnym zwilżeniu. Pozwoli to na stopniowe wchłonięcie kwasu.
Dużo osób decyduje się na to, aby tworzyć swoje własne kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego. Wystarczy wtedy połączyć swój ulubiony krem lub serum z kwasem i dobrze wymieszać. Dzięki temu zawartość kwasu hialuronowego w kremie może być znacznie większa niż to, co zazwyczaj jest proponowane w gotowych produktach na rynku. Jednocześnie efekty mogą być naprawdę świetne, zwłaszcza jeżeli sam krem zawiera wiele innych substancji, stymulujących jędrny i młody wygląd skóry.
Przy aplikacji kwasu hialuronowego warto skupić się na obszarze dookoła oczu. Jest to miejsce, gdzie skóra jest bardzo cienka i delikatna. Potrzebuje zatem dodatkowego odżywienia, jeżeli pragnie się uniknąć widocznych zmarszczek.
Jak zatem widać, kwas hialuronowy na twarz w domu można używać na wiele różnych sposobów. Każdy na pewno bez problemu znajdzie tę metodę, która przynosi najlepsze efekty w jego przypadku.