Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Dlaczego wciąż warto inwestować na amerykańskiej giełdzie?

25 kwietnia 2022 Dlaczego wciąż warto inwestować na amerykańskiej giełdzie?

Co prawda nie najstarsza, ale z pewnością największa – taka jest amerykańska giełda. Wciąż też niezmiennie rozpala wyobraźnię i przyciąga uwagę inwestorów z całego świata. W naszym artykule przypominamy jakie czynniki stoją za sukcesem amerykańskiej giełdy. Zdradzamy też jakie amerykańskiej spółki w swoim portfelu posiada najbardziej znany inwestor świata – Warren Buffer. W końcu podpowiadamy prosty i szybki sposób by samemu spróbować swoich sił na rynkach giełdowych z Wall Street.

Stany Zjednoczone to wciąż największy rynek świata

Tak naprawdę giełda w Stanach Zjednoczonych to przede wszystkim trzy oddzielne rynki giełdowe. Największy i najstarszy z nich to NYSE (The New York Stock Exchange). Jest to też największy pod kątem kapitalizacji rynek na świecie. Nie wiele ustępuje mu NASDAQ. Ten rynek jest z kolei najbardziej płynnym rynkiem świata. Tutaj znajdziemy też wszystkich technologicznych gigantów. W końcu trzeci duży amerykański rynek giełdowy to NYSE MKT, na którym obecne są największe spółki surowcowe i przemysłowe.

Tym co decyduje o popularności amerykańskiej giełdy jest skala jej działania: ilość notowanych spółek i ogromna płynność rynku. Nie bez znaczenia jest też obecność na nim największych globalnych firm, szczególnie tych z sektora nowych technologii i Internetu.

Warren Buffet wciąż inwestuje w amerykańskie spółki

Wyrocznia z Omaha jak nazywają go publicyści, Warren Buffet jak przyznał w niedawno udzielonym wywiadzie, wciąż inwestuje na amerykańskiej giełdzie i wciąż kupuje ciekawe amerykańskiej spółki. Po pierwsze jego spółka inwestycyjna wciąż regularnie kupuje amerykańskie obligacje skarbowe. Największy udział natomiast w jego portfelu inwestycyjnym mają akcje Apple a wszystkie amerykańskie spółki stanowią prawie 80% całości aktywów. Tylko w 2022 r. Warren Buffet dokupił sporą część akcji dwóch kolejnych amerykańskich firm: HP oraz Tessli.

W przewidywaniach najsłynniejszego inwestora na świecie amerykańska gospodarka jest cały czas w dobrej kondycji a amerykańska giełda jeszcze przez wiele lat będzie najciekawszym rynkiem do długoterminowych inwestycji z wysoką stopą zwrotu.

Jak rozpocząć przygodę z amerykańską giełdą

Jeśli więc chcemy pójść w ślady Warrena Buffeta warto zacząć inwestycyjną przygodę z amerykańską giełdą. Wcale nie musimy otwierać rachunku maklerskiego za oceanem, wystarczy konto na którejś z platform internetowych do inwestowania. Wiele z nich, jak chociażby SaxoBank oferują na start konto demo. To świetny sposób by poznać możliwości tego narzędzie i równocześnie zapoznać się ze specyfiką inwestowania w amerykańskie aktywa bez ryzyka strat finansowych. Tutaj możecie uzyskać więcej informacji, jak i zapoznać się z wysokością prowizji. Te są bardzo atrakcyjne i uzależnione od skali naszego obrotu.

Artykuł sponsorowany

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Redakcja unirepatria.pl

"UniRepatria" to innowacyjna redakcja internetowa, która łączy w sobie obszary biznesu, finansów, domu, urody, zdrowia oraz lifestyle'u. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom wszechstronnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów, które pomagają w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego życia. Zespół redakcyjny "UniRepatria" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, urody, zdrowia oraz lifestyle'u, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w osiąganiu sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Celem redakcji "UniRepatria" jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i podejmowania świadomych decyzji, które prowadzą do pełni życia i realizacji celów zarówno w dziedzinie biznesu, jak i w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rachunki inwestycyjne a zmiany klimatyczne
Faktoring
krypto

Portfel do kryptowalut

3 kwietnia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?