unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

komoda do kuchni
Dom

Komoda do kuchni, czyli jak stylizować witrynkę?

Kuchnia to serce domu. Jeżeli chodzi o wystrój kuchni, to bardzo popularne są te proste i minimalistyczne, jak też kuchnie z wieloma dodatkami, które sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych. To właśnie w tych drugich bardzo często stoi komoda, nazywana też witrynką. Ten przeszklony mebel pozwala na wyeksponowanie wszystkich skarbów kuchennych, takich jak na przykład zastawa porcelanowa i dodatki.

Komoda do kuchni

W jakiej kuchni sprawdzi się pojemna komoda? Bez wątpienia w tej, w której stawia się na odrobinę rustykalny wystrój wnętrza. W końcu w komodzie ustawia się różne rzeczy, dodatki i bibeloty, która stanowią same w sobie dekorację. Jeżeli ktoś woli prostą i minimalistyczną kuchnię, wybierze raczej zabudowaną komodę, w której większość rzeczy będzie skrzętnie ukryta przed wzrokiem. Przeszklona komoda daje wiele możliwości na to, aby pięknie postawić w niej rzeczy. Można umieścić tam talerze, miski, kubki i filiżanki, sztućce. Jeżeli posiada się spore zbiory pięknej porcelany, ceramiki użytkowej, to właśnie w takiej gablocie lub komodzie będą one wyglądały doskonale. Tak stylizowane komody lub witrynki do kuchni często można zobaczyć między innymi na skandynawski blogach ukazujących codzienne życie.

Komoda do kuchni z drugiej ręki

Czy komoda w kuchni koniecznie musi być dopasowana do zestawu mebli, który w niej stoi? Zdecydowanie nie i warto pamiętać o tym, że to często mebel nie od kompletu. Ciekawym trendem jest między innymi ten, w którym stawia się na stare witrynki i kredensy, które po renowacji zdobią współczesne kuchnie. Takie meble wyglądają doskonale, ponieważ dodają charakteru wnętrzu i sprawiają, że prezentuje się ono nietypowo. Często perełki w postaci starych komód, kredensów i witryn można znaleźć na przykład na strychu w domu wiekowych członków rodziny. To meble, które dawniej robione były ręcznie, na wymiar. Teraz to rzeczy niezwykle pożądane, które można kupić też w komisach meblowy, ale już za ciężkie pieniądze.

Kuchnia, w której miesza się stare z nowym

Kuchnie, w których nowe meble łączy się ze starymi, to kuchnie niezwykle przytulne, ciepłe, domowe. Tak wnętrza mają w sobie to coś. Warto zatem wyjść czasami poza schemat i urządzić swój dom lub mieszkanie trochę inaczej. Stary mebel, odpowiednio odnowiony, może służyć jeszcze przez wiele kolejnych lat. Kredensy, komody i witryny sprzed lat często były robione z doskonałego drewna, czego tak naprawdę próżno szukać we współczesnych meblach. Dlatego właśnie to rzeczy godne uwagi, którym warto dać drugie życie.