Komoda do kuchni, czyli jak stylizować witrynkę?

0
30
komoda do kuchni

Kuchnia to serce domu. Jeżeli chodzi o wystrój kuchni, to bardzo popularne są te proste i minimalistyczne, jak też kuchnie z wieloma dodatkami, które sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych. To właśnie w tych drugich bardzo często stoi komoda, nazywana też witrynką. Ten przeszklony mebel pozwala na wyeksponowanie wszystkich skarbów kuchennych, takich jak na przykład zastawa porcelanowa i dodatki.

Komoda do kuchni

W jakiej kuchni sprawdzi się pojemna komoda? Bez wątpienia w tej, w której stawia się na odrobinę rustykalny wystrój wnętrza. W końcu w komodzie ustawia się różne rzeczy, dodatki i bibeloty, która stanowią same w sobie dekorację. Jeżeli ktoś woli prostą i minimalistyczną kuchnię, wybierze raczej zabudowaną komodę, w której większość rzeczy będzie skrzętnie ukryta przed wzrokiem. Przeszklona komoda daje wiele możliwości na to, aby pięknie postawić w niej rzeczy. Można umieścić tam talerze, miski, kubki i filiżanki, sztućce. Jeżeli posiada się spore zbiory pięknej porcelany, ceramiki użytkowej, to właśnie w takiej gablocie lub komodzie będą one wyglądały doskonale. Tak stylizowane komody lub witrynki do kuchni często można zobaczyć między innymi na skandynawski blogach ukazujących codzienne życie.

Komoda do kuchni z drugiej ręki

Czy komoda w kuchni koniecznie musi być dopasowana do zestawu mebli, który w niej stoi? Zdecydowanie nie i warto pamiętać o tym, że to często mebel nie od kompletu. Ciekawym trendem jest między innymi ten, w którym stawia się na stare witrynki i kredensy, które po renowacji zdobią współczesne kuchnie. Takie meble wyglądają doskonale, ponieważ dodają charakteru wnętrzu i sprawiają, że prezentuje się ono nietypowo. Często perełki w postaci starych komód, kredensów i witryn można znaleźć na przykład na strychu w domu wiekowych członków rodziny. To meble, które dawniej robione były ręcznie, na wymiar. Teraz to rzeczy niezwykle pożądane, które można kupić też w komisach meblowy, ale już za ciężkie pieniądze.

Kuchnia, w której miesza się stare z nowym

Kuchnie, w których nowe meble łączy się ze starymi, to kuchnie niezwykle przytulne, ciepłe, domowe. Tak wnętrza mają w sobie to coś. Warto zatem wyjść czasami poza schemat i urządzić swój dom lub mieszkanie trochę inaczej. Stary mebel, odpowiednio odnowiony, może służyć jeszcze przez wiele kolejnych lat. Kredensy, komody i witryny sprzed lat często były robione z doskonałego drewna, czego tak naprawdę próżno szukać we współczesnych meblach. Dlatego właśnie to rzeczy godne uwagi, którym warto dać drugie życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here