Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czym smarować tatuaż, aby się dobrze goił?

23 marca 2021 czym smarować tatuaż

Coraz więcej osób decyduje się na zrobienie sobie tatuażu. Taki malunek na skórze często wyraża ich poglądy, przedstawia hobby lub ukazuje miłość do bliskiej osoby. Jednak, aby wyglądał on bardzo dobrze przez cały czas i nie doszło do zakażenia, należy odpowiednio o niego dbać. Czym smarować tatuaż? Ile razy dziennie? Między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedzi.

Dbanie o tatuaż po zabiegu

Zanim popularna dziara będzie prezentować się profesjonalnie, na początku jest po prostu otwartą, wrażliwą na dotyk, raną. Skóra w jej w pobliżu staje się mocno zaczerwieniona. Dlatego od razu niezbędne okaże się mydło antybakteryjne oraz specjalna folia chroniącą przed bakteriami.

Natomiast, kiedy miną około cztery godziny, trzeba przemyć tatuaż zwykłą letnią wodą, a następnie wytrzeć papierowym, miękkim ręcznikiem (szorstki odpada, bo może bardziej podrażnić to miejsce). Warto też pamiętać o tym, aby nie brać kąpieli. Jeżeli będzie się przestrzegać tych zasad, to czas gojenia wyniesie od dwóch do maksymalnie trzech tygodni.

Jak i czym smarować tatuaż?

Opisaliśmy już, jak dbać o malunek na skórze tuż po jego wykonaniu. Teraz wyjaśnijmy, na czym polega dalsza higiena. Oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, dzięki którym skóra nie będzie się łuszczyć.

Świetnie nada się do tego naturalne masło albo szereg innych, pachnących produktów z bezpiecznym składem. Muszą one mieć właściwości przeciwzapalne, być bogate w różne witaminy: A, B, C i D oraz posiadać substancje aktywne. Ważne, aby dobrze rozprowadzały się po miejscu, gdzie jest wydziergany tatuaż (robi się to delikatnie). Ale najbardziej istotne jest to, by przyspieszały proces gojenia.

Co robić, aby tatuaż nie wyblakł?

Czym smarować tatuaż? To już wiemy. Zdarza się jednak, że może on wyblaknąć. Dzieje się tak z powodu ciepła oraz pod wpływem silnych promieni słonecznych. Blady malunek na skórze nie wygląda dobrze. Na szczęście można sprawić, że zachowa piękną, naturalną, wyrazistą barwę oraz świeżość.

Jak więc trzeba postępować? Nic trudnego. Wystarczy unikać słońca przez okres wynoszący co najmniej kilka tygodni. A później smarować wymarzony tatuaż specjalnym kremem, który koniecznie musi posiadać wysoki filtr.

Podsumowując, przy wyborze odpowiedniego, preparatu (łatwego w użyciu) każdy powinien kierować się swoim rodzajem skóry i jej karnacją. Indywidualnie dopasowany kosmetyk będzie spełniał swoje funkcje, jeżeli nie zabraknie w nim tylko naturalnych substancji przeciwalergicznych.

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Redakcja unirepatria.pl

"UniRepatria" to innowacyjna redakcja internetowa, która łączy w sobie obszary biznesu, finansów, domu, urody, zdrowia oraz lifestyle'u. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom wszechstronnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów, które pomagają w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego życia. Zespół redakcyjny "UniRepatria" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, urody, zdrowia oraz lifestyle'u, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w osiąganiu sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Celem redakcji "UniRepatria" jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i podejmowania świadomych decyzji, które prowadzą do pełni życia i realizacji celów zarówno w dziedzinie biznesu, jak i w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wygląd skóry pod oczami
Jak rozświetlić skórę makijażem

Jesteś zainteresowany reklamą?