unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

jak wyczyścić szczotkę do włosów
Uroda

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Być może nie każdy o tym wie, lecz tak jak zalecane jest częste czesanie włosów, tak równie często powinno się czyścić również samą szczotkę. Pytanie tylko brzmi, jak się to właściwie powinno robić. Warto znać takie informacje, aby móc bezpiecznie i skutecznie dbać o swoje włosy.

Dlaczego czyszczenie szczotki do włosów jest ważne?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakimi sposobami powinno się czyścić posianą szczotkę do włosów, najpierw warto się dowiedzieć, po co właściwie trzeba to robić. Czyżby szczotka również się brudziła?
Nie każdy jest tego świadomy, lecz czyszczenie szczotki do włosów powinno być realizowane regularnie, minimum raz na tydzień. Jest to bardzo ważne, ponieważ gromadzą się na niej liczne zanieczyszczenia pochodzące z włosów, takie jak łój i naskórek, lecz również pozostałości po stosowanych kosmetykach, czy też zwykły kurz. Używanie zanieczyszczonej takim brudami szczotki może bardzo szybko doprowadzić włosy po prostu do zniszczenia. Żeby tego uniknąć, powinno się szczotkę regularnie czyścić. Pytanie tylko, jak się to powinno robić? Jakie są najlepsze sposoby na to, aby wyczyścić szczotkę do włosów?

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Jakimi zatem sposobami powinno się czyścić szczotkę do włosów? Jakie są sposoby i techniki na to, aby zrobić to przede wszystkim skutecznie, lecz również w miarę możliwości wygodnie i komfortowo?
Najważniejszym zadaniem, jakie trzeba zrealizować przed przejściem do dalszych etapów czyszczenia szczotki, jest mechaniczne usunięcie z niej obecnych na niej włosów. Często bowiem na szczotce osadzają się włosy, które zwyczajnie w naturalnym procesie wypadają. Jeśli nie da się ich usunąć ręcznie, można wykorzystać do tego np. pesetę lub wykałaczki.
Następnym krokiem, jaki trzeba zrobić, to umycie szczotki w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Pozwoli to pozbyć się właściwie całego obecnego na niej zabrudzenia, wraz z najdrobniejszymi elementami kurzu.
Często jednak zdarza się tak, że na szczotce obecna jest bardzo duża ilość zabrudzenia pochodząca np. z pozostałości po farbie do włosów, czy też stosowanym obficie lakierze. W takim wypadku zwykłe mydło może sobie z takim zabrudzeniem zwyczajnie nie poradzić. Co wtedy zrobić? Dobrym pomysłem jest użycie do umycia takiej szczotki mieszanki wody, szamponu i sody oczyszczonej. Co więcej, poleca się do umycia szczotki taką miksturą wykorzystania szczoteczki do zębów, która pozwoli dotrzeć do nawet najbardziej ukrytych jej zakamarków i doprowadzić całą szczotkę do stanu idealnej czystości.