unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

jak dobrać okulary męskie
Lifestyle

Jak dobrać okulary męskie?

W obecnych czasach coraz więcej osób zaczyna nosić okulary. Spowodowane jest to najczęściej złym widzeniem, jednak okulary mogą stanowić również element dekoracyjny podczas komponowania stroju. Wiele osób zastanawia się, jak dobrać okulary męskie. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze porady.

Twarz owalna

Dobór okularów powinien być związany z kształtem twarzy, ponieważ jest to jedna z najbardziej istotnych kwestii podczas doboru okularów. Wśród różnych kształtów twarzy można przede wszystkim wymienić twarz owalną. Twarz owalna jest bardzo proporcjonalna, dlatego bez większych problemów można do niej dopasować różne rodzaje okularów. Do twarzy owalnej pasują oprawki w bardzo wielu zróżnicowanych kształtach, dlatego nie powinno być żadnego problemu z wyborem najbardziej odpowiedniego dla siebie produktu. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie warto przymierzyć dane oprawki, aby stwierdzić, czy rzeczywiście dobrze one leżą.

Twarz okrągła

Wśród różnych kształtów twarzy można również wymienić twarz okrągłą. W przypadku twarzy okrągłej nie wszystkie kształty oprawek będą się prezentowały korzystnie. Dlatego najlepszym wyborem będą przede wszystkim oprawki o prostokątnym kształcie. Będą one się najlepiej prezentować w przypadku okrągłej twarzy. Z całą pewnością nie warto w tym przypadku wybierać okrągłych oprawek, ponieważ mogą one źle wyglądać w przypadku okrągłej twarzy.

Twarz kwadratowa

Kolejnym kształtem twarzy, który posiada wiele osób jest kształt kwadratowy. Warto do niego dopasować oprawki w odpowiednim kształcie, ponieważ będzie to bardzo dobry wybór. W przypadku twarzy kwadratowej najlepiej sprawdzą się oprawki zaokrąglone. Mogą być one okrągłe lub owalne. Oba rozwiązania będą dobrym wyborem w tym przypadku, dlatego warto się nad nimi w szczególny sposób zastanowić. Warto również unikać zbyt wąskich oprawek, które w niekorzystny sposób mogą poszerzyć twarz danego człowieka.

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna to kolejny kształt twarzy, do którego można w odpowiedni sposób dopasować oprawki. Jednak w tym przypadku nie każdy kształt oprawek się sprawdzi, dlatego warto na to zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru najlepszego dla siebie modelu okularów. W przypadku prostokątnej twarzy sprawdzą się podobne modele oprawek, jak podczas posiadania twarzy kwadratowej. Wśród nich można wymienić okrągłe lub owalne okulary, które z całą pewnością będą doskonałym wyborem w tym przypadku. Oprócz tego można również zastanowić się nad wyborem szerokich nauszników, które w korzystny sposób poszerzą twarz.