Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co jest wygodniejsze – soczewki czy okulary ?

19 stycznia 2022 soczewki czy okulary

Jeszcze nie tak dawno osoby dotknięte wadami wzroku, nie miały zbytniego wyboru i zmuszone były do noszenia okularów. Na szczęście dziś mają inne, znacznie wygodniejsze alternatywy korekcji wzroku. Nowoczesne soczewki kontaktowe to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Nie przeszkadzają w uprawianiu sportu, w niepogodę nie parują tak jak okulary, a przede wszystkim dają lepsze pole widzenia. Pomimo niewątpliwych ich zalet, nie wszystkie jednak osoby z wadami wzroku są przekonane do noszenia szkieł kontaktowych i wciąż stoją przed dylematem co wybrać, okulary czy soczewki?

Dlaczego warto zdecydować się na soczewki

Podstawową zaletą soczewek kontaktowych jest wygoda ich noszenia. W przeciwieństwie do okularów, nie zsuwają się z nosa, nie uwierają za uszami i są praktycznie niewyczuwalne. Niewątpliwym ich walorem jest także to, że świetnie sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. Kiedy pada deszcz, nie mokną, a zimą, kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, nie parują. Nie ulega wątpliwości, że zalety soczewek kontaktowych na pewno docenią osoby aktywne, które uprawiają przeróżne dyscypliny sportowe, zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Można w nich bezpiecznie biegać, grać w piłkę, tańczyć, a nawet pływać. Ważnym ich walorem jest także to, że nosząc je, nie zmienia się nasz wygląd. Okulary mogą bowiem nieco wyostrzać rysy twarzy i dodawać lat. Choć soczewki kontaktowe wydają się nie mieć, wad, to podobnie jak okulary, również je mają. Przede wszystkim są znacznie bardziej skomplikowane w użytkowaniu, a ich noszenie wymaga przestrzegania dość restrykcyjnych zasad higieny. Poza tymi drobnymi wadami, są świetnym wyborem i stojąc przed alternatywą okulary czy soczewki, decyzja nie powinna być trudna.

Jak założyć soczewki

Wiele osób, które zwleka z decyzją o zamianie okularów na soczewki kontaktowe, obawia się, że nie poradzą sobie z ich zakładaniem i zdejmowaniem. Okazuje się jednak, że nie jest to zbyt trudne zadanie. Choć początkowo założenie soczewek może być nieco kłopotliwe, to z czasem stanie się to bardzo prostą i zupełnie naturalną czynnością. Zatem jak założyć soczewki? Przede wszystkim przed kontaktem z nimi należy starannie umyć i osuszyć ręce. Najlepiej użyć antybakteryjnego mydła w płynie i niestrzępiącego się ręcznika. Soczewkę umieszczamy na czubku palca wskazującego, kierujemy ją w stronę światła i sprawdzamy czy jej krawędzie są prawidłowo wywinięte. Jeśli wszystko jest w porządku, możemy ją założyć. Wolną ręką przytrzymujemy powieki, aby powstrzymać odruch mrugania, kierujemy wzrok ku górze i umieszczamy soczewkę na oku. Zamykamy je na moment, aby mogła się idealnie dopasować do kształtu gałki ocznej. Te same czynności powtarzamy przy drugim oku. W przypadku soczewek dostępnych na stronie Acuvue.pl ich zakładanie jest jeszcze prostsze. Mają one bowiem jasnoniebieskie zabarwienie, a to sprawia, że są znacznie lepiej widoczne w opakowaniu i w pojemniku na soczewki. Zdecydowanie ułatwia to kontrolę prawidłowości wywinięcia krawędzi soczewek przed ich założeniem.

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Redakcja unirepatria.pl

"UniRepatria" to innowacyjna redakcja internetowa, która łączy w sobie obszary biznesu, finansów, domu, urody, zdrowia oraz lifestyle'u. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom wszechstronnych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów, które pomagają w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego życia. Zespół redakcyjny "UniRepatria" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, urody, zdrowia oraz lifestyle'u, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w osiąganiu sukcesów zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Celem redakcji "UniRepatria" jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspirowanie do pozytywnych zmian i podejmowania świadomych decyzji, które prowadzą do pełni życia i realizacji celów zarówno w dziedzinie biznesu, jak i w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Modele Volkswagen dostępne w leasingu JAK ABONAMENT
Poznaj SUV-y marki SEAT

Poznaj SUV-y marki SEAT

30 stycznia 2024

Czym się różni ornat od stuły kapłańskiej?

Jesteś zainteresowany reklamą?