unirepatria.pl

Unirepatria – blog ogólnotematyczny

kosmetyki dla nastolatków
Uroda

Niezbędniki pielęgnacyjne, czyli kosmetyki dla nastolatków

Pielęgnacja młodej cery wymaga podjęcia właściwych kroków. Powinny one opierać się na systematyczności oraz doborze odpowiednich preparatów. Ich stosowanie pozwala znacznie poprawić kondycję skóry, a także jej wygląd. Ponadto gładka i zadbana twarz ma świetny wpływ na samopoczucie. Na jakie kosmetyki dla nastolatków warto zwrócić uwagę?

Oczyszczanie to podstawa

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji. W ciągu dnia na skórze gromadzą się zanieczyszczenia, sebum i martwy naskórek, które mogą przyczyniać się do rozwoju zmian trądzikowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nastolatków – ich cera jest niezwykle podatna na pojawianie się wyprysków. Regularne stosowanie kosmetyków oczyszczających pomaga zachować świeżość i gładkość.

Tonik do twarzy powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego nastolatka. Jest niezwykle wygodny w użyciu, a także doskonale oczyszcza skórę z powierzchownych zanieczyszczeń. Ponadto przygotowuje ją pod kolejne kosmetyki i ułatwia przyjęcie dobroczynnych składników. Codzienną pielęgnację warto uzupełnić również o odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy. Skutecznie redukuje ilość wydzielanego sebum oraz pozwala pozbyć się resztek makijażu.

Warto pamiętać także o dogłębnym oczyszczeniu skóry. W tym przypadku znakomicie sprawdzi się peeling enzymatyczny, którego działanie związane jest z rozpuszczaniem martwych komórek naskórka. Dodatkowo wpływa on na usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni twarzy. Produkt jest również bezpieczny dla płaszcza lipidowego skóry i nie powoduje jej podrażnień. Z kolei peeling ziarnisty odznacza się silniejszym oddziaływaniem, dlatego nie zaleca się go w przypadku aktywnych zmian trądzikowych.

Dogłębne nawilżenie

Pielęgnacja cery nastolatków powinna uwzględniać odpowiednie nawilżenie, które zapewnia jej piękny wygląd. Skóra staje się miękka w dotyku oraz gładka. Dodatkowo jest bardziej odporna na uszkodzenia i powstawanie podrażnień. Do najpopularniejszych kosmetyków nawilżających należą kremy. Preparaty o lekkiej konsystencji szybko się wchłaniają i są przyjemne w użyciu. W przypadku problemów z nadmiernym błyszczeniem warto sięgnąć po produkty o jednoczesnym działaniu matującym.

Walka z niedoskonałościami

Skóra nastolatków wykazuje tendencję do powstawania wyprysków i zmian trądzikowych na twarzy. Próby ich wyciśnięcia mogą prowadzić do nadkażeń bakteryjnych, co związane jest z rozwojem stanu zapalnego. Stosowanie odpowiednich kosmetyków miejscowych stanowi zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Zawarte w nich związki wykazują działanie odkażające oraz osuszające. Przyczyniają się do szybszej eliminacji zmian, a ponadto zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.